Ibalgin gel 100 g

Kód: 399
1 hodnotenie
Značka: Ibalgin
7,67 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.6.2024

Je vhodný na liečbu miestnych prejavov nereumatických i reumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva.

Balenie: 100 g

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. V postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuch a potláča bolesť.

Liek sa používa na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, na miestnu liečbu pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchových ochoreniach žíl, na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždenia, podvrtnutie kĺbu, poranenia mäkkých častí kĺbov.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti od 12 rokov: na postihnuté miesto 3-4x denne sa nanáša 4-10 cm dlhý prúžok dermálneho gélu. Potrebné množstvo dermálneho gélu závisí od veľkosti postihnutej plochy. Časový odstup medzi jednotlivými aplikáciami má byť 3-4 hodiny. Pri silných bolestiach je vhodné doplniť liečbu celkovým podaním tabliet s obsahom ibuprofénu.

Ak pri poraneniach do 7 dní ťažkosti neustúpia alebo naopak dôjde k zhoršeniu či sa prejavia nežiaduce účinky lieku, je nutné prerušiť terapiu a vyhľadať lekára. Liek sa nemá používať dlhšie ako 14 dní. Pri zápalových reumatických ochoreniach a ochoreniach žíl sa liek používa zväčša 2-3 týždne.

Dermálny gél sa ľahko vtiera do kože. Po nanesení lieku na postihnuté miesto sa odporúča umytie rúk (pokiaľ nemajú byť ruky miestom aplikácie). Nesmie sa používať na otvorené rany, na sliznice a do očí.

Upozornenie:

Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva má byť aplikovaný len zo závažných dôvodov a nie na veľkú plochu kože, alebo dlhodobo. V treťom trimestri tehotenstva sa liek nemá používať. V období dojčenia sa dermálny gél môže použiť krátkodobo na malé plochy. Liek sa nemá používať u detí mladších ako 12 rokov. Liek sa nesmie používať u pacientov s náchylnosťou na astmatický záchvat, žihľavku alebo alergickú nádchu po podaní kyseliny acetylsalicylovej či niektorých protizápalových liečiv. Neodporúča sa súčasná aplikácia iných lokálne pôsobiacich látok na rovnaké miesto. Neodporúča sa riediť alebo miešať liek s iným gélovým základom. Môže sa objaviť zvýšená citlivosť kože na slnečné žiarenie. Liek obsahuje propylénglykol, ktorý môže spôsobiť podráždenie pokožky. Uchovávať pri teplote do 25 °C.

Dodatočné parametre

Kategória: Gély, krémy, masti na svaly a kĺby
EAN kód:: 8594739204997
Značka:: Sanofi
ŠUKL kód:: C77957

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail