Cetalgen 500 mg/200 mg 20 tabliet

Kód: 23120
2 hodnotenia
Značka: cetalgen
6,04 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
27.9.2023

Liek sa používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou.

Balenie: 20 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje liečivá paracetamol 500 mg a ibuprofén 200 mg v jednej tablete. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol.

Použitie a dávkovanie:

Najnižšia účinná dávka sa má použiť na čo najkratšiu dobu potrebnú na úľavu od príznakov. Užívajú sa 1-2 tablety najviac 3x denne. Interval medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín. Počas 24 hodín sa nemá užiť viac ako 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu).

U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa má dávka znížiť:

  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10 - 50 ml/min: 1 tableta každých 6 hodín
  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie < 10 ml/min: 1 tableta každých 8 hodín 

U pacientov s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa musí dávka znížiť alebo sa musí predĺžiť dávkovací interval.

 Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom. Tablety sa majú prehltnúť v celku a zapiť pohárom vody. Na minimalizovanie vedľajších účinkov sa odporúča podávanie s jedlom.

Upozornenie:

Užívanie tohto lieku môže poškodiť plodnosť u žien, a preto sa neodporúča ženám, ktoré plánujú tehotenstvo. Jav je reverzibilný po ukončení liečby. Podľa možnosti sa má vyhnúť užívaniu tohto lieku počas prvých 6 mesiacov tehotenstva a užívanie je kontraindikované počas posledných 3 mesiacov tehotenstva. Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušenie dojčenia. U pacientov so závažným zlyhávaním pečene a/alebo obličiek je liek kontraindikovaný. Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich mladších ako 18 rokov. Veľmi zriedkavo sa môže vyskytnúť fotocitlivosť. Použitie tohto lieku sa musí ukončiť pri prvom výskyte vyrážky, slizničných lézií alebo akýchkoľvek iných príznakov precitlivenosti. Po dlhodobej liečbe (> 3 mesiace) analgetikami používanými každý druhý deň alebo častejšie, sa môže vyvinúť alebo zhoršiť bolesť hlavy. Vtedy sa má podávanie analgetík po konzultácii s lekárom prerušiť. Je nutné sa počas liečby vyhnúť konzumácii alkoholu.

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na bolesť hlavy, zubov a migrény
EAN kód:: 8595112678343
Značka:: Glenmark
ŠUKL kód:: 5424D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail