Celaskon tablety 40x100 mg

Kód: 849
1 hodnotenie
1,99 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
24.5.2024

Liek sa užíva ako prevencia a liečba nedostatku vitamínu C v organizme.

Balenie: 40 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlastnosti Vitamínu C:

  • ako prevencia a liečba nedostatku vitamínu C v organizme.
  • v období zvýšených nárokov (v detstve počas rastu, v tehotenstve, pri dojčení, pri namáhavej práci, športe, infekčných chorobách, v rekonvalescencii po infekčných chorobách, po ťažkých úrazoch, popáleninách, rozsiahlych operáciách, pri pobyte v extrémne nízkych teplotách), u obyvateľov veľkých miest, u fajčiarov (až trojnásobná potreba v porovnaní s nefajčiarmi), u alkoholikov, pri nedostatočnej alebo jednostrannej výžive, najmä u starých ľudí.
  • na udržanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a ciev. Je dôležitý pre tvorbu látok zúčastňujúcich sa na prenose nervových vzruchov, pre tvorbu hormónov, vstrebávanie železa z potravy, normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a hojenie rán.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov:
2-5 tabliet denne rozdelených do viacerých dávok. Pri nedostatku vitamínu C sa užíva 5-10 tabliet tohto lieku rozdelených do viacerých dávok.

Deti vo veku 3-6 rokov:
Krátkodobo sa môže podať 1-2 tablety denne.

Deti mladšie ako 3 roky - podáva sa len na odporúčanie lekára a v dávkach ním stanovených. Dĺžku liečby tiež určí lekár.

Tablety sa prehĺtajú celé, najlepšie pred jedlom, je potrebné ich dostatočne zapiť. Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

Upozornenie:

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia. Liek sa podáva deťom mladším ako 3 roky len na odporúčanie lekára. Vitamín C užívaný vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamín C
EAN kód:: 8594739701601
Značka:: Sanofi
ŠUKL kód:: C76188

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail