Vitajte v internetovej lekárni iliek.sk - pôvodne ilieky.com

Auridol ušné kvapky 7 g

Kód: 26590
Akcia
Neohodnotené
5,95 € –20 %
26590 auridol usne kvapky ilieky
5,95 € –20 % 4,76 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
8.2.2023
Ušné kvapky mierňujú bolesť a svrbenie vonkajšieho zvukovodu a podporujú liečbu zápalových ochorení ucha.
Balenie: 7 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Ušné kvapky AURIDOL® sú zdravotníckou pomôckou, ktorej účinok je založený na osmotických vlastnostiach glycerolu. Hlavnou zložkou ušných kvapiek AURIDOL® je glycerol. Glycerol sa v ušných kvapkách používa kvôli dvom základným vlastnostiam:

1. olejová konzistencia glycerolu, vďaka ktorej dokáže jemne priľnúť ku koži v mieste podania a ktorá zodpovedá za jeho ochranné vlastnosti.

2. hygroskopickosť glycerolu, ktorá zabezpečuje schopnosť odstrániť vodu z opuchnutých tkanív (vďaka osmotickému účinku), čo vedie k zníženiu opuchu, a tým k úľave od bolesti.

Lidokaín je pridaný ako látka spôsobujúca povrchové znecitlivenie, čím prispieva k účinku glycerolu a pomáha zmierniť bolesť ucha.

Glycerol v zdravotníckej pomôcke v zmäkčuje ušný maz a napomáha jeho odstráneniu. Vďaka schopnosti viazať vodu odstraňuje prebytok tekutiny z tkanív zvukovodu (osmotický účinok), čo vedie k zmierneniu nepríjemného pocitu sprevádzajúceho zápalové stavy v oblasti ucha ako je napr. bolesť ucha a opuch. Glycerol má kauzálny účinok. Lidokaín je látka používaná na miestne povrchové znecitlivenie, ktorá prispieva k účinku glycerolu a zmierňuje bolesť ucha.

Zdravotnícka pomôcka s obsahom 0,5% roztoku lidokaíniumchloridu hydrochloridu v glycerole (bezvodom). Má podporný účinok pri: 

  • Diskomforte sprevádzanom bolesťou zapríčinenom vystaveniu sa vode a vlhkosti, napr. pri plávaní v bazéne.
  • Diskomforte sprevádzanom bolesťou zapríčinenom neprimerane dlho trvajúcim nosením slúchadiel a nahromadeným ušným mazom, ktorý vytvoril mazovú zátku vo vonkajšom zvukovode.
  • Diskomforte sprevádzanom bolesťou zapríčinenom detergentmi, ktoré ničia prirodzenú ochrannú membránu chrániacu vonkajší zvukovod, ako napr. šampóny, mydlá, gély.

Použitie:

Umyť si ruky a odskrutkovať uzáver plastovej fľaše.
2. Nakloniť hlavu alebo si ľahnúť na bok.
3. Jemne poodtiahnuť ušný lalôčik (spodnú časť ušného kanála).
4. Obrátiť otvorenú plastovú fľašu zvisle a stlačením fľaštičky na oboch stranách nadávkovať 1-2 kvapky produktu do zvukovodu.
5. Nechať hlavu naklonenú niekoľko minút, aby mohli kvapky preniknúť do zvukovodu.
6. Prebytok tekutiny utrieť čistou vreckovkou.
7. Po aplikácii sa odporúča vonkajší zvukovod prekryť vatovým tampónom.
8. Na plastovú fľašu kvapiek naskrutkovať uzáver.

Dospelí a deti nad 12 rokov: 2 kvapky 1 - 3x denne do postihnutého ucha.
Deti od 6. mesiaca: 2 kvapky 1 - 3x denne do postihnutého ucha. Používať iba pod dohľadom dospelej osoby alebo lekára. V prípade použitia u detí je po aplikácii kvapiek potrebné chrániť ucho vatovým tampónom. 

Upozornenie: Kontraindikované pre deti do 6 mesiacov. Ak do 3 dní nenastane zlepšenie alebo sa stav zhorší, je nutné poradiť sa s lekárom. Použiteľné počas 4 týždňov od prvého otvorenia. Iba na vonkajšie použitie. 

Dodatočné parametre

Kategória: Ušné Kvapky A Spreje
EAN kód:: 5902020885436
Značka:: S&D Pharma SK s.r.o.
ŠUKL kód:: P0935A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: