Vitajte v internetovej lekárni iliek.sk - pôvodne ilieky.com

Theraspray antivírusový sprej na rúška 100 ml

Kód: 27472
Neohodnotené
Značka: Theraspray
7,80 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
5.4.2023

Antivírusový sprej na rúška. Účinná ochrana rúška a FFP2 respirátoru pred vírusmi po dobu 12 hodín. Pri kontakte ničí 99,9% vírusov ochorenia COVID-19.

Balenie: 100 ml

Exspirácia: 3/2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Vrstva kyseliny citrónovej na rúšku/respirátore sa po kontakte s kvapôčkami hlienu s vírusom rozpúšťa a uvoľňujú sa z nej vodíkové (H+) a hydroxidové (OH-) ióny. Účinnosť prípravku zabezpečuje výsledná vysoká koncentrácia vodíkových iónov, čo vedie k poškodeniu povrchovej štruktúry vírusu, zrážaniu proteínov kapsidy a narušeniu väzieb nukleových kyselín, čím sa vírus deaktivuje.

Na vonkajšom povrchu rúška/respirátora zostáva suchá vrstva kyseliny citrónovej, ktorá zaisťuje nízke pH a teda antivírusovú aktivitu po dobu 12 hodín.

Použitie:

Ruky sa umyjú a vezme sa čisté a suché rúško či respirátor. Rúško či respirátor sa rozloží a položí naplocho na vydezinfikovaný, tvrdý povrch s vonkajšou stranou smerujúcou nahor. Sprej sa drží vo vzdialenosti 10-15 cm od rúška a 12 postrekmi sa produkt rovnomerne aplikuje na povrch na povrch. Na menšie, detské rúška a respirátory sa používa 7 postrekov. Nanesenie produku rovnomerne zabrňuje úplnému premočeniu. neaplikujte na vnutorný povrch rúška/respirátoru, ktorý sa bude dotýkať tváre. Po úplnom zaschnutí produktu (minimálne 20 minút) je možné nosiť rúško ako obvykle. Dezinfekčný účinok bude trvať po dobu 12 hodín. Opätovné nanesenie spreja je nutné každých 12 hodin. Po aplikácii si umyte ruky.

Upozornenie:

Tento produkt je určený len pre použitie na jednorazové nelekárske rúška a FFP2 respirátory. Nestriekajte na ruky, do očí ani priamo na tvár. Nie je určené pre vnútorné použitie, napr. do nosa alebo do hrdla. Uchovávajte produkt mimo dohľadu a dosahu detí. Určené na aplikáciu na rúška a respirátory, ktoré nosia dospelí a deti vo veku od 6 rokov. Produkt by mal byť na rúško či respirátor aplikovaný dospelou osobou. Ak máte zdravotné problémy, ktoré môžu ovplyvniť dýchanie, pred použitím sa poraďte s lekárom. Sprej neaplikujte, keď máte rúško či respirátor nasadený. Zabráňte kontaktu spreju s očami. Zabráňte kontaktu rúška či respirátora s porušenou kožou (napr. ekzém). Počas aplikácie zabráňte vdychovaniu produktu. Nenoste vlhké rúško či respirátor (napr. pri daždi alebo vysokej vlhkosti).

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravotnícke Pomôcky
EAN kód:: 5054563931368
Značka:: GlaxoSmithKline

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: